Manisa İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nden Vali Bektaş’a Ziyaret

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün kuruluşunun 3. Yıldönümü nedeniyle Manisa İl Göç İdaresi Müdürü Abdurrahman Şeref Doğramacı, İl Göç İdaresi Müdürlüğü Uzman Yardımcılarıyla birlikte Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün kuruluşunun 3.Yıldönümü nedeniyle Manisa İl Göç İdaresi Müdürü Abdurrahman Şeref Doğramacı, Uzman Yardımcıları Özlem Uzunoğlu, Mehmet Emre Ülger ve Savaş Türk ile birlikte Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti.
 
Manisa İl Göç İdaresi Müdürü Abdurrahman Şeref Doğramacı 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Kabulü ve buna bağlı olarak Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün kuruluş tarihi olan 11 Nisan 2013’ün 3. Yıldönümü dolayısıyla Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ederek Manisa’daki göç yönetimi ile ilgili bilgi verdi.
 
Ziyarette, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün kuruluşundan bu yana 3 yılı geride bıraktığını belirten Doğramacı, Türkiye ile AB arasında 18 Mart 2016 tarihinde imzalanan mutabakat gereği, Ege Adalarından Suriye ve diğer uyruklardaki yabancıların geri kabul işlemleri ve süreçleri; ayrıca, 20 Mart sonrası gerçekleştirilen Suriyeli sığınmacıların geri kabulü ve bu kapsamda Türkiye’den Avrupa’ya gönderilecek olan öncelikli ihtiyaç sahibi Suriyeli ve geçici koruma sahibi Suriyelilerin tespit süreci ve sonuçları hakkında Vali Bektaş'a bilgi verdi.
 
Vali Bektaş ise, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün 3. kuruluş yıldönümünü kutlayarak Manisa’da görev yapan tüm personele çalışmalarında başarılar diledi.
Kayıt: 13.4.2016
Güncelleme:13.4.2016
Paylaş


WS05